Daugavas svētki Ikšķilē 2014 izskanējuši

5.jūlijā Ikšķiles Kultūras biedrība atkal aicināja novada iedzīvotājus un tālākus viesus uz tradicionālajiem Daugavas svētkiem.

Jau 11 no rīta orientēšanās stafete „Daugava lieliem un maziem” kopumā pulcēja 15 čaklākās ģimenes, apmēram 40 dalībniekus, kuriem bija jāparāda savas prasmes  desmit kontrolpunktos, kas atradās posmā no Ikšķiles pludmales līdz Zaļajām Salām. Kontrolpunktos dalībniekus sagaidīja dažādi jautājumi par Daugavu, Daugavas svētkiem un Ikšķiles estrādi, kā arī atjautības vai veiklības uzdevumi. Finišā balvas gaidīja arī tos, kuri nebija tikuši galā ar visiem uzdevumiem, – mazos stafetes dalībniekus īpaši priecēja saldais pārsteigums no Pūres šokolādes un ieejas kartes piedzīvojumu parkā „Dimantu kalns”.

Ikšķiles Tautas namā varēja apskatīt mākslinieka Valda Kaprāļa jubilejas izstādi un Ikšķiles mākslinieku izstādi „Mēs, Daugavas krastā”

Svētku kulminācija Ikšķiles estrādē – koncerts „Daugava – piestātnē Jānis Peters” kopumā pulcēja ap 600 apmeklētāju. Uzvedums bija veltīts tautā iemīļotā dzejnieka 75. dzimšanas dienai. Koncertu atklāja režisors, vakara vadītājs Valdis Lūriņš. Pēc tam pamīšus uzstājās gan Ints Teterovskis ar apvienoto kori (“Balsis”, Madonas jauniešu koris un daži dziedātāji no Ikšķiles), priecējot un reizēm pat līdz asarām aizkustinot skatītājus ar pazīstamām un sirdi sildošām dažādu komponistu dziesmām ar Jāņa Petera vārdiem,  gan dejotāji no deju kolektīviem „Upe” un „Spole”, kas skatītājiem piedāvāja gan emocionālas, gan jautras latgaļu dejas, iesildot publiku, izrādes “Latgola.lv” aktieru priekšnesumam. Īpašais pārsteigums skatītājiem bija bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” uzstāšanās un vakara kulminācija – Jāņa Petera uznākšana uz skatuves.

Pēc koncerta tā dalībnieki un vairums apmeklētāju devās kopīgā gājienā uz Daugavmalu, kur  sanākušos ar skaistām melodijām turpināja priecēt kopkoris Inta Teterovska vadībā. Skaisto noskaņu radīja Daugavā peldošie ugunskuri un cilvēku rokās esošās lāpas.

Ikšķiles Kultūras biedrība pateicas pasākuma atbalstītājiem – Ikšķiles novada pašvaldībai, SIA „Tieto Latvia”, SIA „MRK”, SIA „LDZ infrastruktūra”, SIA „Pure chocolate”, SIA ‘Sula”, SIA „Fittero” un SIA „ABC Partneris” .

Paldies ikvienam Kultūras biedrības biedram, kas ar nesavtīgu darbu piedalījās svētku radīšanā. Īpašs paldies skatītājiem par atsaucību un neviltotām emocijām.

Comments are closed.