Monthly Archives: maijs 2017

Šogad Daugavas svētkos piedalās (atkal papildināts)

 

Skaistākās  Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa un citu komponistu melodijas koncertā „Vārdi Daugavai un manam laikam” dzirdēsim jaunā, talantīgā dziedātāja Daumanta Kalniņa izpildījumā.

 SAL_0255 A

Koncerta vadītāji būs Nacionālā teātra šarmantā un talantīgā aktrise Dita Lūriņa

photo2 a

un asprātīgais, lieliskais aktieris Mārtiņš Egliens.

Lielkoncerta režisors – Valdis Lūriņš

DSC_2844 A

Šogad Daugavas svētkos „Vārdi Daugavai un manam laikam”, kas notiks 8.jūlijā Ikšķiles estrādē, piedalīsies arī kolektīvi, par kuriem sniedzam mazu aprakstu.

Sakārtoti nejaušā secībā.

Ikšķiles sieviešu vokālais ansamblis „Nona”

(vadītājs profesors Juris Kļaviņš)

Ansamblis "°Nona"Kolektīvs pastāv jau daudzus gadus. Par Nonu var teikt, ka tā ir kā daudzbalsīgs,krāsains akords, kurā katrai dziedātājai ir sava nozīmīga vieta, kurā dalībnieces ir sirsnīgas, draudzīgas un humora pilnas. Mēs labprāt uzstājamies Ikšķilē un labprāt braucam ciemos. Mums patīk tautas mūzika, latviešu kā arī ārzemju komponistu dziesmas.

 

Latvijas Universitātes absolventu jauktais koris „Jubilate”

(diriģents profesors Juris Kļaviņš)

Koris Jubilate 2016. gada 25. sept

Kora “Jubilate” nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „Gavilējiet!”. „Jubilate” koncertē Latvijas baznīcās un kultūras namos, sniedz labdarības koncertus, piedalās Latvijas Universitātes pasākumos un dažādos Latvijai un Rīgai nozīmīgos notikumos. Korim ir ļoti sirsnīgas sadzīviskās tradīcijas, daudzi dziedātāji ir dziedājuši kopā gadu desmitiem, sākot dziedāt Latvijas Universitātes studentu jauktajā korī “Juventus” un turpinot absolventu korī “Jubilate”.

“Jubilate” ir koncertējis Austrijā, Šveicē, Slovākijā, Čehijā, Slovākijā, Polijā un Igaunijā. 2013.gadā, piedaloties koru konkursā „Per musicam ad astra” Toruņā (Polijā), saņemts sudraba diploms.

 

Tīnūžu vidējās paaudze deju kopa „Upe”

(vadītājs Didzis Apsītis)

deju kopa „Upe”

Upe ir nesens, bet brašs kolektīvs, kas drosmīgi un stabili uzsācis savu ceļu.
Tas apvieno draugus, līdzīgi domājošos un deju entuziastus un ļauj ikvienam uzdrīkstēties, klausīt sirds balsij un piepildīt dzīvi ar skaistām emocijām.


 

Jēkabpils novada Salas pagasta vidējās paaudzes deju kopa „Letkiss”

(vadītāja Inga Vībāne)

Izdejosim_Saules_celu_2017_5

Ikdienā esam dažādi – dažādos darbos, no dažādām debespusēm, dažādu dzīves pieredzi un pat dažādiem cipariem pasēs, bet tikai kopā mēs esam KOLEKTĪVS.
Mēs sanākam kopā un vienā mirklī kļūstam par vienu veselumu, kas dodas vienā virzienā, kas dejo uz vienas kopīgas elpas, vienotos sirdspukstos! Pienāk vakars, kultūras nama durvis atkal veras un tur jau ar dzirksteli acīs gaida mūsu vadītāja Inga, lai izspiestu no mums pēdējo sulu, bet mēs uz mēģinājumiem atgriežamies atkal un atkal, jo esam iepotējuši viens otram atkarību, kas tikai šādi satiekoties vairo mūsu enerģiju darboties, vairo patiesu vēlmi mesties izaicinājumos, lai sasniegtu kopā izsapņoto! Mēs mīlam atkal tikšanās svētkus un vēlamies dāvāt tos citiem… Visi kopā mēs esam LETKISS.

 

 

Ikšķiles jauniešu deju kolektīvs „Spole”

(vadītāja Gundega Spūle)

deju kolektīvs „Spole”

Jauniešu deju kolektīvu “Spole” veido cilvēki, kam ir dažāda deju pieredze, dažādas nodarbošanās un pavisam dažādi raksturi, taču mūs visus vieno mīlestība pret deju, un tieši šīs atšķirības padara katru kopā sanākšanu tik interesantu. Uz “Spoli” mēs nākam smagi strādāt mēģinājumos un pelnīti izbaudīt koncertus un ballītes. Katrs no mums un mēs visi kopā esam diegi “Spolē”.

 

 

Bērnu slimnīcas koris

(diriģents Česlavs Batņa)

Bērnu slimnīcas koris

2008. gada oktobrī bērnu slimnīcā tika dibināts jauktais koris, kura sastāvu šobrīd veido 40 centīgi skanīgu balsu īpašnieki. Kopš pirmsākumiem kori vada diriģents Česlavs Batņa. 2011. gadā kora diriģentu sastāvu un vīru balsu sastāvu papildināja izcilais tenors Juris Jēkabsons.

Neraugoties uz ikdienas darba rutīnu, kora mēģinājumi, reizēm nopietnā, reizēm nenopietnā gaisotnē kalpo kā atslodze, kā pozitīvas enerģijas lādiņš, kas rada prieku gan sev, gan citiem, jo atbrīvo no ikdienas stresa un noguruma.

Pateicoties diriģentam Česlavam Batņam, korim ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar Ikšķiles jaukto kori, piedaloties kopīgos pasākumos.

Koristiem īpaši tuvas ir dziesmas, kas aizskar dvēseli, ko apliecina Ikšķiles novada svētku ietvaros sagatavotā „Teiksma par mīlestību”.

Kora skanējuma slepenā formula ir māksla dziedāt ne tikai ar balsi, bet arī ar sirdi.

 

Jauktais koris „Ikšķile”

(diriģents Česlavs Batņa)

Koris Ikskile 

Ikšķilē kora dziesma skanējusi jau vairāk kā 150 gadus atpakaļ.

Kora galvenais dzinējspēks ir dziedāšana sev par prieku, un, ja šo sajūtu uztver klausītājs, tad tas ir vislieliskākais kora sasniegums

Kopš 2014. septembra kolektīva vadītājs ir Česlavs Batņa, bet kormeistara pienākumus veic Inguna Rijniece.

 

 

Biedrības “Dzelzceļa nozarē strādājošie” VPDK “Bānītis”

(Vad.Vilnis Brēmanis)

Banitis

Par “Bānītis” dzimšanas brīdi ir pieņemts uzskatīt 2009.gadu, kad kāda labi zināma dzelzceļa nozares uzņēmuma jubilejā vairāki bijušie dažādu TDA dejotāji kopā ar dejā mazāk pieredzējušiem kolēģiem nodemonstrēja Klabdanci un Kreicburgas polku.

Citiem dzelzceļa nozares uzņēmumiem uzzinot par šo lokālo sensāciju radās ideja veidot savu deju kolektīvu.

Šobrīd “Bānītis” apvieno gan bijušos TDA dejotājus, gan to, kas deju soļus pirms tam spēruši skolas gados vai nebija dejojuši vispār.

 

JDK „Daugaviņa”

(vadītāji Ineta un Jānis Reiteri)

 Daugaviņa

JDK “Daugaviņa” veido jaunieši, kas ik nedēļas nogali sabrauc Pļaviņās no dažādām Latvijas vietām, lai vadītāju Inetas un Jāņa Reiteru pavadībā mēģinājumos Daugavas krastā vairotu dejas prieku. JDK “Daugaviņa” aktīvi dejo un piedalās sava novada un valsts mēroga rīkotajos pasākumos, draudzējas un sadejo ar citu novadu dejotājiem. Ar savu dejotprieku “Daugaviņa” ir priecējusi ne tikai vietējos skatītājus, draugus un ģimenes locekļus, bet arī ārzemju skatītājus Horvātijā, Dānijā, Ukrainā, Ungārijā, Polijā un šovasar gatavo programmu koncertiem Serbijā. Ik gadu “Daugaviņas” dejotāji uzrāda augstus rezultātus skatēs un ar nepacietību gaida nākamo gadu, lai ne tikai piedalītos XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieluzvedumā “Māras zeme”, bet arī svinētu kolektīva 15 gadu jubileju!

Dalībnieku skaits – 25.

 

Tālāk papildināts.

 

Ikšķiles tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs

(vadītājs Gatis Neimanis)

Ikšķiles VPDK

Ikšķiles tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs savu darbību uzsācis 2016.gada septembrī. Kopā sanākuši ap 26 dejotāju ar dažādu iepriekšējo dejas un skatuves pieredzi, taču kopīgu, vienotu vēlmi būt kopā un radīt skaistu skatuves priekšnesumu – latviešu tautas deju. Kolektīva vadītājs ir Gatis Neimanis, koncertmeistare Gita Kvēpa. Ieguldītās pūles garajos mēģinājumos ir devušas pirmo rezultātu – XXVI  Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra apguves skatē iegūta I pakāpe.

Kolektīvam vēl nav sava nosaukuma, taču jau veidojas tradīcijas, kas vieno dalībniekus un vairo dejotprieku.

 

Salaspils kultūras nama „Rīgava” JDK „Austriņš”

(vadītājs Mārtiņš Pēdājs)

Austriņš

JDK „Austriņš” ir kolektīvs ar ambīcijām, kas nebaidās ne grūta darba, ne sarežģītu deju. Uz katru mēģinājumu, regulāro vai papildus, mēs nākam ar prieku, jo mīlam to, ko darām un viens otru, un netiek pavadīts neviens mēģinājums, kurā nebūtu dzirdami smiekli un jautrība. Esam viena liela ģimene, kas vienmēr atbalsta savējos un nekad nepadodas, bet turpina iesākto un mēģina arvien visu jauno. JDK Austriņš ir kaut kas, kas atrodas sirdī, ne tikai uz skatuves.

 

Mums būs arī ārzemju viesi. Saņēmām apstiprinājumu, ka atbrauks:

Jauktais koris “Janáček” (Čehija)

Diriģente: Mgr. Olga Fröhlichová

Olga Frahlichova

Choir Janacek a

Viņi ir no Čehijas un Polijas pierobežas pilsētas: Jablonec nad Nisou.

Papildinājums 14 jūnijā -

Kora skanējumu papildinās atraktīvā vīru vokālā ansambļa “Tikai tā” skanīgie basi, baritoni un tenori Jura Kļaviņa vadībā